PIANOFORMA – Nauka gry na fortepianie / pianinie / keyboardzie to jedyne tak ukierunkowane miejsce nauki gry na instrumentach klawiszowych oferujące lekcje gry dla każdego. W moim studio prowadzę zajęcia indywidualne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Nauka gry na pianinie dla dzieci od 5-go roku życia to wspólna zabawa z dźwiękami. Lekcje muzyki bazują na autorskim podręczniku PIANOFORMY. Zaprzyjaźnienie się z klawiaturą (keyboardu, pianina, fortepianu) przebiega u każdego malucha w innym tempie, ale wszystko zmierza do oswajania się z zapisem nutowym i sukcesywnego stawania się przyszłym pianistą. Dziecko przyswaja różne zagadnienia w odpowiedni dla niego sposób, dlatego zajęcia obejmują:

 • naukę gry na fortepianie (pianinie)
 • pisanie nut
 • czytanie nut
 • zabawy muzyczne
 • zabawy rytmiczne

Rozpoczęcie nauki gry na instrumencie, w możliwie najmłodszych latach życia, rozwija słuch muzyczny, wyobraźnię, a także precyzję ruchową. Pozytywnie wpływa na stymulację rozwoju obu półkul mózgowych, absorbuje także wiele zmysłów. Nie rzadko okazuje się, że przygoda z instrumentem trwa do końca życia i jest głównym zainteresowaniem. Jeśli Twoja Pociecha wykazuje zainteresowanie muzyką oraz okazuje pierwsze oznaki predyspozycji muzycznych, może to odpowiedni czas na rozpoczęcie muzycznej przygody.

Nauka gry na fortepianie dla dzieci i młodzieży zajęcia przeznaczone są dla tych, którzy rozpoczynają naukę oraz tych, którzy opanowali już podstawy gry na pianinie i chcą kontynuować naukę. Program kształcenia obejmuje wiele elementów, które są niezbędne do efektywnej gry na instrumencie klawiszowym. Lekcje obejmują m.in.:

 • umiejętność czytania notacji muzycznej (nuty, znaki itp.)
 • prawidłowa postawa i ułożenie ręki
 • zagadnienia z zakresu kształcenia słuchu i teorii muzyki
 • umiejętność grania utworów o różnym poziomie trudności
 • sztuka interpretacji utworu
 • kształtowanie poczucia rytmu i słuchu muzycznego
 • improwizacja, akompaniament, aranżacja

W celu wszechstronnego zapoznawania się z muzyką, repertuar obejmuje utwory z muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Materiały dydaktyczne uczniowie otrzymują w trakcie toku nauki.

Nauka gry na fortepianie dla dorosłych jeśli chcesz rozpocząć muzyczną edukację, tutaj nie ma ograniczeń wiekowych. Zajęcia przeznaczone są dla rozpoczynających od podstaw, tych, którzy uczyli się sami czy muzyków na różnym poziomie zaawansowania. Lekcje odbywają się w trybie indywidualnym. Program dostosowany jest do umiejętności, zainteresowań i potrzeb każdego z osobna.

W przypadku instrumentów klawiszowych, efekty osiąga się stosunkowo szybko, w porównaniu do innych grup instrumentów. Osoba dorosła nie rzadko ma szansę na odkrywanie w sobie nieujawnionych dotychczas zdolności, co pozytywnie wpływa na jego samorozwój. Muzyka daje satysfakcję zarówno dzieciom jak i dorosłym, warto więc wkroczyć na tę ścieżkę muzycznego rozwoju i sukcesywnie stawiać kolejne kroki w opanowaniu instrumentu. Czas przeznaczony na grę na instrumencie pozwala oderwać się od codziennych obowiązków, zregenerować umysł i przede wszystkim daje satysfakcję.